Hypotéka – jednoduchá cesta za svým snem?

Datum: 25.05.2010 Autor: Petr Vydrus Přečteno: 634

Každý má svůj sen. Někdo by chtěl malý domeček na vesnici. Nekteří lidé dají raději přednost vlastnímu bytu ve městě, ve středu všeho dění a s jednoduchou dostupností služeb.

Nebankovní hypotéky
Refinancování hypotéky
Americká hypotéka

Co je ovšem spojuje, je potřebná vysoká finanční částka. A přesně k tomu slouží hypotéky. Bankovní nebo nebankovní společnost poskytne žadateli požadované peníze najednou, které následně splácí po menších částkách. První otázkou je, u koho o hypotéku požádat. Na finační trhu se vyskytují jak bankovní, tak i nebankovní hypotéky. Banky mají vyšší požadavky na své klienty, ovšem jsou mnohem stabilnější. Oproti tomu nebankovní hypotéky jsou dostupnější širší vrstvě žadatelů, ovšem s vyšší možností nastání insolvence. Souhrně řečeno, nebankovní hypotéka je dostupnější, ovšem hrozí vyšší riziko insolvence – krach společnosti a následně velmi vysoké problémy, kdy je potřeba všechny splátky zaplatit jednorázově. Co se týče konkrténích podmínek, tak jsou u obou stran vesměs stejné. Alespoň ty základní. U žadatele je nutný minimální věk osmnáct let. Někdy se ovšem setkáme i s 21 lety. Základní podmínkou je nutnost ručit nemovitostí. Ručí se nemovitostí, která byla z hypotéky koupena. Ručení je zapsáno v katastru nemovitostí a trvá do doby, než jsou všechny peníze splaceny. Parametrem, na který je nutno dávat pozor, je fixace hypotéky. Po uplynutí této doby je možno refinancování hypotéky a následné splácení jiné společnosti za jiných, lepších, podmínek. V praxi to probíhá tak, ýe nová společnost jednorázově zaplatí první společnosti všechny nesplacené peníze a klient dále posílá splátky druhé, nové, společnosti. Při pohybu mezi hypotečními produkty, se ovšem můžeme setkat i s velmi netradičními využitími hypoték. Důkazem toho je americká hypotéka. Jedná se o neúčelový úvěr. Klient nemusí bance sdělit, na co chystá finance využít. Je tak možno si za ně koupit dovolenou, auto nebo vybavení domácnosti. Jelikož se nejedná o hypotéku na nemovitost, nelze jí ani ručit. Ručit je ovšem nutné. V praxi se to provádí tak, že je ručeno jinou nemovitostí v osobním vlastníctví klienta, nebo jeho příbuzných.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce