Koupě ojetého vozu

Datum: 17.05.2010 Autor: Auto ESA Přečteno: 814

 

autobazar
škodovky

Koupě ojetiny se na první pohled zdá být ekonomicky výhodnou alternativou pořízení nového vozu. Někdy se však může ukázat, že se zdánlivá úspora změnila ve velký prodělek. Přece jen ojetina ze své podstaty musí být rizikovějším zbožím než nový vůz. Proto je tak důležitý výběr seriózního autobazaru, který skýtá záruky. To platí jak pro ty, kdo si vůz chtějí koupit, tak pro ty, kteří svůj dosavadní chtějí prodat. Někteří to možná podceňují, ale volba bazaru je skutečně zásadní. Zvolit dobrý se rozhodně vyplatí. Ten seriózní totiž dělá maximum pro udržení dobrého jména. To znamená především maximální péči o to, aby zákazník byl spokojen. Pak se dá počítat i s tím, že se jednoho dne vrátí. To méně seriózní obchodníky zajímat nemusí, protože za měsíc už jejich bazar ponese jiné jméno, nebo dokonce budou podnikat v jiném oboru. Jak tedy postupovat při koupi ojetého vozu? Nejdůležitějším znakem automobilu je kód VIN (Vehicle Identification Number). Ten musí souhlasit s údaji v technickém průkazu. Většinou bývá vyražený v motorovém prostoru, na podlaze vozu nebo v zavazadelníku. Velmi častým podvodem bývá přetáčení počítadla ujetých kilometrů. Přetočit lze analogové i digitální ukazatele a pokud to původní majitel nepřežene, dá se tento podvod velmi těžko odhalit i zkušeným okem. Dobrý autobazar tohle dokáže. Přesto se není třeba ostýchat vzít si s sebou odborníka. Třeba to může být známý automechanik či někdo, kdo se v těchto věcech vyzná lépe než my. Seriózní bazary to berou s naprostou samozřejmostí. Pokud takový člověk prodejci vadí, je to dobrý důvod k rychlému opuštění daného autobazaru. Vyzkoušet vybraný vůz je dnes už naprosto běžné. Je přece důležité vědět, jak vůz reaguje a jak se s ním dotyčnému jezdí. Pak už nic nebrání konečnému rozhodnutí. Je-li kladné, následuje vyřízení převodu. Tady se ukrývá další, na první pohled možná neviditelná výhoda solidního a silného autobazaru. Vše vyřídí vlastní autoritou a trvá to jen několik desítek minut. Příjemný bonus na závěr... Pak už nezbývá než nastartovat a vyrazit na první projížďku s „novým“ plechovým miláčkem.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce